ANASAYFA HABERLER YAZARLAR VİDEO GALERİ FOTO GALERİ SİYASET SPOR EKONOMİ
AKP, CHP, MHP ve SP'NİN MECLİS ADAY LİSTELERİ BELLİ OLDU
Partiler İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi aday listelerini İl Seçim Kurulu'na teslim etmesinin ardından listelerde yer alan isimlerde büyük oranda netleşti. AKP, CHP, MHP ve SP'nin bir süredir merak edilen Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi adayları ise kamuoyuna yansıdı.
20 Şubat 2014 Perşembe 07:39:43

Partiler İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi aday listelerini İl Seçim Kurulu'na teslim etmesinin ardından listelerde yer alan isimlerde büyük oranda netleşti. AKP, CHP, MHP ve SP'nin bir süredir merak edilen Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi adayları ise kamuoyuna yansıdı.

30 Mart 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan Yerel Seçim için partiler İl Genel ve Belediye Meclisi adaylarının listelerini İl Seçim Kurulu'na teslim ettiler. CHP, MHP ve SP aday listesini medya yoluyla kamuoyuna duyururken AKP ise resmi açıklama yapmadı. Buna rağmen AKP'nin İl Genel ve Belediye Meclis üyelerinin yer aldığı liste bir şekilde basına sızdı.
İşte AKP, CHP ve MHP'nin İl Genel ve Belediye Meclisi aday listeleri;
 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AKP)

Yalova Merkez Belediye Meclisi Aday Listesi;
1-Ömer Aslan 
2-Meliha Akyol 
3.-Ahmet Özsümer 
4-Mustafa Şener 
5-Kemaettin Öztürk 
6-Selma Özçağlayan 
7-Maşallah Erdoğan 
8-Güven Yılmaz 
9-M.Kasım Avar 
10-İlknur Demirel 
11-Muammer Dönmez 
12-Fahrettin Yıldız 
13-Serap Türkyılmaz 
14-Fethiye Avcı 
15-Ömer Nergiz 
16-Necmi Soylu 
17-Bilal Kalsın
18-Tolga Temel 
19-Lale Dondurmacı 
20-Hilmi Dede 
21-Ahmet Kumali 
22-İdris Demirhan 
23-Ünsal Akbay
24-M.Sait Er 
25-Alparslan Erkoç 
26-Ayşenur Peltek 
27-M.Keskin
28-M. Kızılkaya
Kontenjan Adayları 
Mustafa Yılmaz
Cemil Aydın 
Sinan Giray

                                   
CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP)
 

CHP Yalova Merkez Belediye Meclisi Aday Listesi;

1-Ahmet Yavuz

2-Halit   Güleç  

3-A.Barış Eroğlu          

4-Başar Şahın  

5-Melda Çetin  

6-Selçuk Atasoy          

7-Faruk Kırtay  

8-Resül Morgül 

9-Şerafettin Çelik         

10-Jülide Güner

11-Baydur Bilen           

12-Osman Başgül

13-Adil  Ürekli

14-Emel Esenkale        

15-Tefik Saylan

16-Metin Kazbek          

17-Vildan Alkış 

18-Nurten Anıl  

19-Resül Kocaağa       

20-Şerap Şenocak       

21-Sevgi Sığan

22-Yener Bakay           

23-Birgül Tuncer           

24-Gönül Yüzer

25-Şakır Seçer 

26-Kemal Gülgen         

27-Füsün Beşgürbüz    

28-Ayla Zergeroğlu       

Kontenjan Şaban Kocacenk     

Kontenjan Cemal Zaman          

Kontenjan Ünal Özgen 

CHP Yalova Merkez İl Genel Meclisi Listesi

1-Ertan Şener   

2-Hüseyin İnce 

3-Taner Ozan  

4-Kamil Duman

5-Mehmet Aydoğdu     

 

CHP Altınova Aday Listesi;

Altınova İlçesinde İsmail Toprak belediye başkan Adayı olarak kontenjandan,Yüksel Begeç’ı aday gösterirken Altınova İlçesinde İl Genel Meclis Üyeliğine 1. Mustafa Tunalı, 2 sıradan ise Dilek Fitoz aday gösterildi. CHP Altınova Belediye Meclis Üyesi adayları şöyle;

1-Muharrem  Akdemir   

2-Abdurrahman Aydın  

3-Erkut Altan   

4-Mehmet Yıldız           

5-Temel Ata     

6-İbrahim  Çelik

7-Hatice Cineviz           

8-Murat Fırat Akkuş

Kontenjan Yüksel Begeç          

 

CHP Armutlu Aday Listesi;

Armutlu İlçesinde CHP Belediye başkan Adayı Abdullah Gencer Olurken, İl Genel meclis Üyeliğine 1. sıradan Hüseyin Kozlu,2 sıradan Hilmi Er aday oldu. CHP Armutlu Belediye Meclis Üyesi adayları şöyle;

1-Aziz   Uslu    

2-Mesut Gönülsüz        

3-Gökmen Yılmaz        

5-Cevdet Çörüş

6-Ali Ulvi Kavlan          

7-Nida Göç     

8-Caner Aksu   

Kontenjan Mehmet Mahsun Doğan       


CHP Çınarcık Aday Listesi;

Çınarcık İlçesinde Avni Kurt belediye başkan Adayı olurken İl Genel meclisine 1.İlami Başkan, 2.Hamdi Taştan, 3. sırada ise Ergün doğan oldu. CHP Çınarcık Belediye Meclis Üyesi adayları şöyle

1-Ömür Ertürk  

2-Ali Kırcı         

3-Coşkun Parlak          

4-Harun Karademir       

5-Tahsin Yener 

6-Hakkı Çelik   

7-Recep Çevik

8-Hava Serpil Altınay

9-Hakan Şentürk          

10-Hüseyin Toptaş       

KontenjanYüksel Ada   

 

 

CHP Çiftlikköy Aday Listesi;

Çiftlikköy İlçesinde Metin Dağ Belediye Başkan Adayı olurken, İl Genel Meclis Üyeliğine 1. Sıradan Bahar Doğan, 2. Sıradan Cüneyt Çalışkan,3. sıradan ise İsmail Arslan oldu.

 

1-Selami Doğancı        

2-Adil Yele       

3-Zeki Çoşkun

4-Murat Elgin   

5-Macide Aras 

6-Rıfat Aydın  

7-İsmail Çavuşoğlu

8-Maksut Kuzu 

9-Eyüp Türkan 

10-Niyazi Polat 

11-Mustafa Cinel          

12-Emine Yavuzer        

13-Ali Çakır      

Kontenjan Şavaş Dinçer           

Kontenjan Bülent Tarı   


CHP Termal Aday Listesi;

Termal İlçesinde İbrahim Taner Belediye Başkan Adayı olurken, İl Genel meclis Üyeliğine 1. sıradan Çiğdem Gevinç, 2. sıradan İbrahim Aksoy oldu.

 

CHP Termal Belediye Meclis Üyesi Adayları Şöyle

1-Güneş Acar   

2-Ahmet Görür 

3-Deniz Cengaveröz    

4-Necip Aydın  

5-Hüseyin Alfat

6-Nimet Güntepe          

7-Alaattin Bulduran       

8-Sebahat Hoşgör       

Kontenjan Emre Başaran          

 

CHP Subaşı Aday Listesi;

Subaşı beldesinde Musa Kuş Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu.

1-Turan Canbay

2-Hüseyin Kocaman     

3-Nuri   Çimen  

4-İsmail Can     

5-Mustafa Ertuğrul       

6-Canan Neşeli 

7-Mehmet Gökmen      

8-Ercan Gürbüz

Kontenjan Sadık Çelik  

                                  

CHP Kadıköy Aday Listesi;

Kadıköy Beldesinde Murat Ocak Belediye başkan Adayı olurken, Belediye meclis Üyelikleri şöyle oluştu.

1-Gaye Aksoy  

2-Müdür Taş    

3-Altan  Çolak  

4-Şükrü Ünver  

5-Nilgün Güler  

6-Ali Pirinç       

7-Cihan Karayavuz      

8-Leyla Tavacı 

Kontenjan  Arif  Tan

 

CHP Tavşanlı Aday Listesi;

Tavşanlı Beldesinde Ruhi Bozkurt  Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu.

1-Hasan Özevin

2-Erdal             Koç     

3-Mehmet Duran          

4-Nedim Aktaş 

5-Salim Ay       

6-Ayten Kavak  

7-Şendoğan Taşkömür 

8-Tanju Baykır  

Kontenjan İsmail Uluçay           

 

CHP Taşköprü Aday Listesi;

Taşköprü  Beldesinde Nedret Gülen Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu.

1-İsmail Arslan 

2-Ümit Korkmaz          

3-Mustafa Bak 

4-Recep Turgut

5-Osman Önder           

6-Nevriye Ünlü 

7-Muttalip Çetin

8-Hasan Öztürk

Kontenjan Hasan Sarımeşe                  

 

CHP Kaytazdere Aday Listesi;

Kaytazdere Beldesinde Ali Kangal Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu.

1-Musa Günaydın         

2-Emine Asuman Pazarlıklı

3-Ruhi   Çınar   

4-Harun Turna  

5-Nuri Gürle     

6-Hüseyin Yiğit

7-Fahri Can Güder        

8-Yasemin Fazlaca       

Kontenjan Mehmet Aydın         

 

CHP Koru Aday Listesi;

Koru Beldesinde Kamil Yaman Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu.

1-Hayrettin Gökçe        

2-Mehmet Baki Düz     

3-Kemal Sulku 

4-Ender Başkan           

5-Serap Demirden        

6-Zeynel Dilekçi           

7-Abdullah Erbek         

8-Sami  Karataş

Kontenjan Ülkü             Geçkin 

 

CHP Teşvikiye Aday Listesi;

Teşvikiye Beldesinde Rıdvan Kanal Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu

1-Hüseyin Caylak

2-Aytekin Altun

3-Sevtap Çağlayan      

 

CHP Esenköy Aday Listesi;

Esenköy Beldesinde Rauf Aydemir Belediye Başkan Adayı olurken Belediye Meclis Üyeleri sıralaması şöyle oluştu

1-Osman Şamdanlı      

2-Bedri Aydın  

3-Osman Kara  

4-Serkan Ceylan

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP)

MHP Yalova Merkez Belediye Meclisi Adayları Şöyle;
1-Kağan Kırtay 

2-Tuncay Ekşi  

3-Arif    Serçemeli        

4-Yahya Uslu   

5-Erdoğan Özay          

6-Nejla Özel     

7-Filiz   Arıca   

8-Şenay Duymaz         

9-Jale   Dallan  

10-Fatma Akayay         

11-Belgin Özütürk        

12-Rafi-Mumoğlu

13-Yakup Kuzu

14-Bahtiyar Acar          

15-Meral Ulutürk           

16-Levent Nemlioğlu    

17-Enver Düzel

18-Hakan Şahin

19-Adem          Bayır

20-Ahmet Batır

21-Gürkan Can

22-Alkan Sertkaya

23-Zeynep Okşar         

24-Kısmet Muzaffer                 

25-Burak Vural

26-Dilek Yiğit

27-Melihat Eligüzel

28-Hanife Taş                                                                         

Yedek Üye Adayları                                        

1-Meliha Çokçalışkan   

2-Hasan Kıralı                                                                         

Kontenjan Adayı                                            

1-Selahattin Kum         

2-Songül Sırmacı         

3-Adil Topçular                                                                       

 

MHP Yalova Merkez İl Genel Meclisi Adayları                                   

1-Özkan Şenel 

2-Ali Oğuz Berberoğlu  

3-Kevser Durakoğlu     

4-Abdurrahim Türkeş    

5-Sinan Soytaş                                                                       

                                  
SAADET PARTİSİ (SP)
 

SP Yalova Merkez Belediye Meclisi Aday Listesi;

 

Fazıl Özyıldırım

Resul Genç

Mehmet Mete

Turan Özen

Salih Yıldız

Engin Akan

Sadettin Dinç

Zafer Prinç

Haydar Kurnaz

Kazım Demir

Ferhat Okuyan

Faruk Balta

Hasan Orak

Mustafa Başoğlu

Lokman Aydın

Fatih Ammar Polat

Turgay Aksoy

Muharrem Kocadağ

Ramazan Kutan

Ahmet Sümer

İlhan Tokta

Özgür Yılmaz

Hasan Çilesiz

Ömür Genç

Ali Mete

Ünal Tokay

Eser Dinç

Yaşar Başkan

Kontenjan

Mithat Ömür

Emin İpek

Mehmet Emin Vural

 

Saadet Partisinin İl Genel Meclisi Adayları

Fevzi Aygün

Mustafa Baltacı

Zafer Kartal

Mesut Yaşa

Ekrem Şentürk

 

                                  

 

 

 


 

Haberi Sosyal Medyada Paylaş :

Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır

Copyrights 2013 @ Türkiyemix Şehir Portalı - Hosting